-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Facebook közösségi oldal nem hozott nyilvánosságra hivatalos közleményt a szerda reggeli helyenként csaknem két órás szolgáltatáskimaradás okáról.
Magyar idő szerint reggel 9 óra körül vált újra elérhetővé az oldal, azonban helyenként még nagyon lassú működést jelentettek a felhasználók. Hivatalos álláspontot még nem közölt a szolgáltató a leállásról, egyelőre csak találgatások vannak.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A PC World informatikai magazin online kiadása elképzelhetőnek tartja, hogy a hibát a közösségi oldal két frissen üzembe állított szerverének (a glb1.facebook.com és a glb2.facebook.com) megbénulása okozta. Az oldal szakértői azt gondolják, hogy a probléma a DNS szervereknél lehetett, mivel több felhasználó is jelezte, hogy proxy, illetve VPN használatával az Egyesült Államokba bejelentkezve gond nélkül tudta használni a Facebookot.
Lehetséges verzióként felmerült az Anonymus hacker csoport támadásának lehetősége is, hiszen korábban a csapat már több ízben jelentett be akciót a közösségi oldal ellen. Arra azonban, hogy a mostani leállás hátterében az Anonymus állna, semmi jel nem utal. Legutóbb 2011. november 5-ére jelentett be támadást a Facebook ellen a csoport, arra akkor nem került sor.
Az ilyen leállások esetén a legnagyobb probléma az, hogy az a több ezer oldal sem működik, amelyekre Facebook profillal lehet bejelentkezni, vagy a közösségi oldal megosztó gombját használják – állítják a szakértők.
A szerda reggeli leállásban Magyarországon kívül érintett volt Albánia, Belgium, Bosznia, Bulgária, Horvátország, Ciprus, Észtország, Franciaország, Finnország, Németország, Izland, Írország, Izrael, Olaszország, Makedónia, Málta, Norvégia, Hollandia, Portugália, Lengyelország, Románia, Oroszország, Szerbia, Spanyolország, Svédország, Svájc, Törökország, Ukrajna, az Egyesült Királyság, Abu Dhabi, Egyiptom, Ghána, Pakisztán, Dél-Afrika és Srí Lanka is.
Az ANSA olasz hírügynökség jelentése szerint Olaszországban 9 órától lehetett újra elérni a szolgáltatást, a kiesés a térségben csak nagyjából fél óráig tartott.
Korábban 2010. augusztus 31-én délután volt hasonló leállás, amely több országot érintett, akkor pár héttel később az oldal közölte, hogy egy szoftverhiba vezetett az adatbázisok meghibásodásához, emiatt kellett leállítani az egész oldalt, hogy megállítsák az adatbázisok felé irányuló forgalmat.