-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Bakonyban ismerkedhetnek meg a gyerekek a hanti réntartással az uniós támogatásnak köszönhetően.
Költségvetésének közel tizenötszörösét nyerte el a pályázatokon a zirci Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház – számolt be róla a veszprémi Naplónak Ruttkay-Miklián Eszter igazgató. Az intézményt a város tartja fenn, működtetésére évi négy és félmillió forintot tud fordítani: 2009 óta viszont csak uniós pályázati alapokból több, mint 70 millió forintot nyertek, és többször kaptak kisebb összegeket a Nemzeti Kulturális Alaptól is.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Finnugor szempontból kiemelkedő hír, hogy az iskolák tanrendjébe illeszthető foglalkozásokat is tartanak a pásztorkodásról Nomád múzeum címen. Ebben a bakonyi hagyományok mellett a hanti réntartást is bemutatják.